Jsme cyklisté!

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 absolvovali žáci čtvrtého a pátého ročníku výuku na Dopravním hřišti v Moravských Budějovicích. Zde úspěšně složili test z teoretické části, a také zvládli praktickou část zkoušky- jízdu na kole. Všichni si tak odvezli domů průkaz cyklisty.

Návštěva Jemnice

V pondělí 15. 4. 2024 se žáci čtvrtého a pátého ročníku vydali na Den otevřených dveří na Základní školu v Jemnici. Zde si za doprovodu dvou žáků devátého ročníku prošli celou školu, podívali se do odborných učeben a také měli možnost nahlédnout do výuky některých tříd 1. i 2. stupně.

Děkujeme za možnost prohlédnout si školu a doprovodu za úžasný výklad a zodpovězení všech otázek.

Březen - Měsíc knih a internetu

I my jsme slavili Měsíc knih a internetu. A jak?

Druháci a třeťáci si nejprve povídali o tom, co je to kniha, jak se o ni starat či jaký je rozdíl mezi ilustrátorem a spisovatelem. Následovala beseda o nejoblíbenějších knihách, kdy si každý donesl tu svou nejoblíbenější a představil ji spolužákům. Společnými silami jsme poté vytvořili velký plakát „Dům plný nej o knihách“. Zaměřili jsme se na historii, výrobu knih až po dnešní bestsellery. Závěr těchto hodin jsme ukončili výrobou vlastních záložek do knih.

Starší žáci využili digitálních technologií. Čtvrťáci se zamysleli nad tématem „K čemu nám knihy slouží“. Každý z nich vytvořil velmi zajímavou myšlenkovou mapu se skvělými nápady. Páťáci pak pracovali na vlastních mini knihách, kdy se podrobněji zaměřili na spisovatele H. CH. Andersena.  Do svých prací zahrnuli mimo jiné životopis, charakteristiku vybraných děl a využili i alternativních metod, jako metody pětilístku.

Všichni společně jsme pak navštívili místní knihovnu, kde jsme si prohlédli nabízené knihy a někteří žáci se taktéž stali novými členy knihovny.

Návštěva firmy SWN Moravia

Ve středu 28. 2. 2024 jsme měli možnost navštívit místní firmu SWN Moravia, která se specialuzuje na výrobu schodišť. Byli jsme seznámeni s procesem výroby schodišť - od jejich počátečního návrhu, přes výrobu až ke konečnému sestavení. Mohli jsme nahlédnout do všech částí firmy - kovodílny i dřevodílny, lakovny či balírny. Moc děkujeme za možnost nahlédnout, jak proces výroby schodů probíhá.

Karneval ve škole

V pátek 23. 2. bylo u nás ve škole živo a veselo! Děti i paní učitelky se převlékly do různých masek a kostýmů. Karnevalové dopoledne začalo jejich promenádou. Nejoriginálnější bytosti byly odměněny diplomem a sladkostí. Ale i ostatní dostaly drobnou sladkost a diplom za účast. Následně jsme si všichni zatancovaly a děti si zahrály různé hry.

Třída starších žáků si pro nás připravila fotokoutek i s nejrůznějšími rekvizitami, který jsme si moc užily. Snad každý se zde na památku letošního karnevalu nechat vyfotit.

Karnevalový rej jsme si všichni moc užily a už teď se těšíme na další společně akce.

Tříkrálová sbírka

V sobotu 13. 1. 2024 chodily skupiny "králů" po koledě v Mladoňovicích a Dobré Vodě. Role králů se opět po roce ujali žáci naší školy. Ke koledě přidali i přání všeho dobrého do nového roku. Získané prostředky pomohou statisícům lidí v nouzi.

Všem občanům děkujeme za jejich štědrost.

Vánoční besídka

Vánoční dopoledne 21. prosince jsme zahájili venkovním prskáním prskavek a poté jsme se již přesunuli do školy. Nejprve jsme si všichni společně zazpívali pár tradičních, ale i moderních vánočních písní, a pak následovalo anglické divadlo o Popelce, které si pro nás přichystali žáci 4. a 5. ročníku. Představení sklidilo velký úspěch a herci se dočkali potlesku. Čekání jsme si ještě zkrátili židličkovanou. Poté jsme se již mohli vrhnout na kupu dárků, která na nás všechny čekala pod stromkem. Každý si našel dárek, který rozbalil a i ta nejmenší maličkost každého z nás zahřála u srdce a vykouzlila úsměv na tváři.

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce strávené s rodinou a s blízkými, a také hodně zdraví a pevné nervy do dalšího roku!

Vánoční dílničky

Blíží se čas Vánoc a v naší škole se opět uskutečnily vánoční dílničky pro děti a jejich blízké. Vytvořit si dekorace a přitom si popovídat, odpočinout si od každodenního shonu a strávit čas se svými dětmi, je velmi příjemné a zábavné.

Každý si mohl vybrat, co si vyrobí, možností bylo mnoho, nejen co se týče výrobků, ale i materiálu. A po práci zbyl i čas na občerstvení u sladkých či slaných dobrot a punče.

Věříme, že si páteční odpoledne všichni zúčastnění užili a těšíme se na další milá setkání.

Barevný týden

V týdnu od 27. 11. do 1. 12. se na naší škole konala skvělá akce - Barevný týden! Každý den jsme se všichni oblékli do jedné barvy a škola se tak proměnila v živou paletu barev. Bylo to zábavné nejen pro děti, které se pilně připravovaly, ale i pro učitelky.

Pondělí se neslo v duchu zelené barvy, úterý v černé barvě. Ve středu jsme všichni přišli v modrém a ve čtvrtek jsme si rozsvítili školu jako sluníčka ve žlutém. Týden jsme ukončili v pátek duhovou barvou.