Školní volby

Dne 8. října u nás proběhly školní volby. Žáci si tímto způsobem přiblížili samotný průběh voleb a uvědomili si, jak ve skutečnosti takové volby probíhají. Ve skupinkách si vytvořili volební programy, kde se zamysleli nad tím, co by chtěli ve škole změnit a také si vytvořili vlastní občanské průkazy. Je důležité zmínit, že žáci k projektu přistoupili zodpovědně a celou situaci brali vážně. Vítězem se stala strana "Veselá čtyřka" s programem zaměřeným na výtvarné tvoření žáků, trávení času v přírodě a zejména navrhovala mít třídního maskota. Členům této politické strany držíme place, aby se jim podařilo uskutečnit změny z jejich volebního programu a splnit tak sliby, které nám dali.

Den pro prvňáčky

V pátek 3. září jsme pro prvňáčky připravili takový malý seznamovací výlet spojený s opékáním párků, tzv. ,,adapťáček".

Zahájení školního roku

Ve středu 1. září jsme již tradičně zahájili nový školní rok. Spolu s panem starostou jsme přivítali 7 prvňáčků. Všichni se do školy už moc těšili a to nejen prvňáci. Letos naši školu navštěvuje 29 dětí.

Orientační závod ke Dni Země

V pátek 26.4.2019 jsme, jako už tradičně, uspořádali orientační závod ke Dni Země. Počasí nám přálo, děti se těšily, že si změří síly ve vytrvalosti i ve znalostech, párky se snědly a my už se těšíme na další akci.

Výlet do skláren Karlov

Ve středu 17.4.2019 jsme si udělali předvelikonoční výlet do skláren v Karlově nedaleko Žďáru nad Sázavou. Děti si vyzkoušely nejenom zdobit sklo,ale i jeho výrobu. Navštívili jsme i kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou.

Zápis do 1. třídy

V úterý 9.4.2019 proběhl v naší škole zápis do první třídy. Příští školní rok se můžeme těšit na 7 nových prvňáčků.

Budoucí švadlenky?

Děti ze 3., 4. a 5. ročníku se učí šít. V geometrii si vyrobily střih na zástěrku a v pracovních činnostech si ji pod vedením paní učitelky Tesařové samy ušily.

Výlet do Prahy

8.12.2017 jsme vyrazili společně s dětmi ze školy v Třebelovicích na výlet do Prahy. Prošli jsme si všechna čtyři nádvoří Pražského hradu i Zlatou uličku, navštívili jsme Katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál a muzeum Karlova mostu. Byli jsme na Karlově mostě,u Staroměstského orloje, na Staroměstském náměstí, na Václavském náměstí .....atd. Přijeli jsme hodně pozdě, hodně unaveni,ale velice spokojeni a nadšeni.

Tematický den pro prvňáčky

Hned v pátek dopoledne jsme vyrazili na malý výlet do okolí Mladoňovic, abychom našim nejmenším ukázali, že škola je i hrou. Děti si opekly párky a zažily příjemný den s kamarády.