Orientační závod ke Dni Země

V pátek 26.4.2019 jsme, jako už tradičně, uspořádali orientační závod ke Dni Země. Počasí nám přálo, děti se těšily, že si změří síly ve vytrvalosti i ve znalostech, párky se snědly a my už se těšíme na další akci.

Výlet do skláren Karlov

Ve středu 17.4.2019 jsme si udělali předvelikonoční výlet do skláren v Karlově nedaleko Žďáru nad Sázavou. Děti si vyzkoušely nejenom zdobit sklo,ale i jeho výrobu. Navštívili jsme i kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou.

Zápis do 1. třídy

V úterý 9.4.2019 proběhl v naší škole zápis do první třídy. Příští školní rok se můžeme těšit na 7 nových prvňáčků.

Budoucí švadlenky?

Děti ze 3., 4. a 5. ročníku se učí šít. V geometrii si vyrobily střih na zástěrku a v pracovních činnostech si ji pod vedením paní učitelky Tesařové samy ušily.

Výlet do Prahy

8.12.2017 jsme vyrazili společně s dětmi ze školy v Třebelovicích na výlet do Prahy. Prošli jsme si všechna čtyři nádvoří Pražského hradu i Zlatou uličku, navštívili jsme Katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál a muzeum Karlova mostu. Byli jsme na Karlově mostě,u Staroměstského orloje, na Staroměstském náměstí, na Václavském náměstí .....atd. Přijeli jsme hodně pozdě, hodně unaveni,ale velice spokojeni a nadšeni.

Tematický den pro prvňáčky

Hned v pátek dopoledne jsme vyrazili na malý výlet do okolí Mladoňovic, abychom našim nejmenším ukázali, že škola je i hrou. Děti si opekly párky a zažily příjemný den s kamarády.

Loutkové divadlo

28. 6. k nám do školy už tradičně přijeli Antošovi s loutkovým divadlem. Tentokrát jsme viděli pohádku O princezně Rozmařilce, kterou zachránil kašpárek z pekla. Musel odpovědět čertům na 3 otázky, zvládnete je odpovědět i vy?

1. Které zvíře je člověku nejvěrnější? (šev)

2. Které zvíře pije nevzácnější tekutinu? (rámok a ejip išan verk)

3. Co to je - Kdo ji dělá, nechce ji. Kdo ji kupuje, nepotřebuje ji. Kdo ji potřebuje, neví o tom.  (vekar)

Výlet po Bihance

27. června jsme podnikli výlet po říčce Bihance. Po jejím toku jsme došli až za Dešov a zpět.

Školní výlet Jevišovice

1. června jsme byli na zámku v Jevišovicích. Viděli jsme didaktickou pohádku Bajaja, žáci se dozvěděli, jaká řemesla byla v minulých dobách a mohli si zkusit některé práce (prát na valše, mlít obilí, tkát...). Nakonec jsme prošli také zámek.