Sportovní kroužek při Mladoňovice

Sportovní kroužek a sportovní činnosti v naší škole mají dlouhou historii. Od svého počátku je sportovní oddíl při ZŠ současně organizován v České unii sportu /dříve ČASPV/.Děti tak mají mnoho příležitostí účastnit se soutěží regionálního i krajského charakteru. Patří mezi ně například Zimní čtyřboj v Třebíči, soutěže v přehazované, Atletická olympiáda v Třebíči, Orientační závod Den Země a jiné.

Číst dál

Šikulky

Jak už název napovídá, kroužek je pro děti, které mají šikovné ruce a rády něco tvoří, malují, vyrábějí, šijí, ... prostě pracují s různým materiálem. Procvičujeme zde jemnou motoriku, barevné cítění a prostorovou představivost.

Číst dál

Hudební kurzy

Hudební škola Melodie pořádá nejen ve škole v Mladoňovicích hudební kurzy pro děti (batolení s maminkou, cvičení s mrňaty a hudebníček) a výuku hry na hudební nástroje (sopránová, zobcová, altová flétna, klávesy, piano, klasická i doprovodná kytary, ukulele, akordeon).

Číst dál

Čtenářský kroužek

Kroužek se zaměřuje na čtení liturgických textů. Scházíme se s dětmi nepravidelně cca 2 krát týdně po vyučování. Děti se připravují na veřejné čtení při čtvrteční mši v Mladoňovicích nebo ve Slavíkovicích.

Náboženství

Náboženství je nepovinný předmět. Jeho náplní je učit se dívat kolem sebe, objevovat dobro i krásu v nás i kolem nás, ujasňovat si otázky smyslu života, poznávat Boha a chovat se tak, aby nám všem bylo spolu dobře.

V roce 2015/2016 je vyučováno náboženství ve středu. Žáci jsou rozděleni do dvou skupin.

1. skupina – příprava na první svaté přijímání - od 12:30 do 13:15
2. skupina – ostatní žáci - od 13:15 do 14:00