Mikuláš ve škole

Pondělní dopoledne 5. 12. 2022 bylo dnem, kdy všechny děti s napětím očekávaly, jestli se za nimi zastaví opět Mikuláš se svou družinou. Oblíbená skupina svou cestu do školy našla a přinesla s sebou i svou knihu plnou hříchů, pochval a námětů ke zlepšení. Se zatajeným dechem, očekáváním ale i s mírnou nervozitou se čekalo, kdy už bude slyšet na chodbě školy řinčení řetězů a tiché kroky usmívajícího se anděla. Všechny děti si vyslechly slova chvály i napomenutí. Čertíci letos děti jen škádlili, a tak všichni žáci brzy překonali svůj počáteční strach z příchodu napřirozených bytostí. Děti odměnily Mikuláše pěknou písničkou nebo básničkou a za svou snahu a slib zlepšení si zasloužily balíček od anděla.